W dniach 14 – 19 października 2023 r. Szkoła Podstawowa w Polanach gościła w ramach rewizyty delegację partnerskiej szkoły Rhenanus Schule w Bad Sooden-Allendorf w ramach realizacji XVIII edycji międzynarodowego projektu Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.
Temat: Obszary przygraniczne Krynicy-Zdroj i Bad Sooden-Allendorf.

Pierwszy dzień wymiany 14. 10. 2023

14 października 2023 r. Szkoła Podstawowa w Polanach rozpoczęła realizację XVIII edycji międzynarodowego projektu Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży wraz ze szkołą partnerską Rhenanus Schule w Bad Sooden-Allendorf.
Temat: Obszary przygraniczne Krynicy-Zdroj i Bad Sooden-Allendorf.

Drugi dzień wymiany 15. 10. 2023

Niedziela 15 października drugi dzień wymiany – wycieczka do Muszyny. Zwiedzamy tereny przygraniczne: Park Zdrojowy, ruiny zamku Baszta znajdujące się na wzgórzu oraz Ogrody sensoryczne.

Trzeci dzień wymiany 16.10.2023

Poniedziałek 16 października trzeci dzień wymiany – wycieczka do Krynicy-Zdrój.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Burmistrzem Miasta Krynicy-Zdrój Piotrem Rybą. Następnie poznawaliśmy walory Uzdrowiska: spacer po Deptaku, degustacja wód mineralnych, wyjazd kolejką na Górę Parkową.

Czwarty – piąty dzień wymiany 17 – 18. 10. 2023

17-18 października czwarty – piąty dzień wymiany – wycieczka do Krakowa i Kopalni Soli w Bochni.
Dwudniowa wycieczka była integracyjnym wyjazdem dla uczniów Szkoły Podstawowej w Polanach oraz uczestników Wymiany Młodzieży Polsko-Niemieckiej.
Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa gdzie zwiedziliśmy: Smoczą Jamę, Podziemny Rynek w Krakowie, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, dom Jana Matejki. Po południu pojechaliśmy do Kopalni Soli w Bochni w której przebywaliśmy przez prawie 16 godzin na: zwiedzaniu, noclegu, posiłkach oraz grze w piłkę nożną. W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek w Czchowie. Po dotarciu do szkoły odbyło się pożegnalne ognisko dla wszystkich uczestników wycieczki.

Szósty dzień wymiany 19. 10. 2023

Czwartek 19 października – ostatni dzień wymiany. Zajęcia w szkole: lekcja teatralna oraz układanie jesiennych kompozycji.