Akcja Sprzątanie Świata – Polska
wrzesień 2023

20 września 2023 r. uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w 30. Akcji Sprzątanie świata – Polska! Każdy posprząta kawałek, wspólnie posprzątamy całą Polskę! To ewspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie zostali odpowiednio przygotowani oraz poinstruowani o zasadach bezpiecznego zachowania się oraz bezpiecznego zbierania śmieci.

Udział w akcji połączyliśmy ze spacerem po najbliższej okolicy. Wyruszyliśmy ze szkoły drogą w kierunku Kamiannej, następnie przeszliśmy leśnymi ścieżkami do centrum Polan, a potem drogą alternatywną przy kościele i boisku przeszliśmy przez miejscowość. Uczniowie na całej trasie w bezpieczny sposób zbierali śmieci.
Na zakończenie odbyło się ognisko dla wszystkich przy szkole.