Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Inaugurujemy swoją działalność

Uroczyste otwarcie szkoły 1.09.2019

2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020 połączony z powołaniem do istnienia Szkoły Podstawowej w Polanach. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele p.w.św.Michała Archanioła, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do szkoły, aby oficjalnie rozpocząć kolejny rok nauki w nowo powstałej, niezależnej placówce. Całość prowadzona była przez panią Wioletę Wzorek, która powitała najmłodszych, grono pedagogiczne, oraz przybyłych gości.Jako pierwszy zabrał głos burmistrz Krynicy- Zdroju, Piotr Ryba, który oficjalnie powołał na dyrektora Panią Izabelę Micek.Następnie miało miejsce uroczyste zerwanie wstęgi z tablicy z nazwą nowej szkoły przez Pana Burmistrza, Panią Dyrektor oraz Panią Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Polany Monikę Piszczek.Ksiądz Poboszcz Stanisław Kądziołka poświęcił budynek i zebranych uczestników wydarzenia.

Po wystąpieniu Pani dyrektor, miały miejsce liczne wystąpienia z podziękowaniami oraz gratulacjami wobec wszystkich, którzy mieli udział w tym przedsięwzięciu. Pan Profesor Zięba, jako syn pierwszego dyrektora z roku 1936, Jana Zięby oraz absolwent tejże szkoły, wręczył na ręce Pani Dyrektor dokument mówiący o poświęceniu kamienia węgielnego dokładnie 83 lata temu pod budowę istniejącego do dnia dzisiejszego obiektu.

Całość zakończył program artystyczny, przedstawiony przez uzdolnionych uczniów szkoły podstawowej przygotowany przez Panią Ewę Wilk.W tym roku szkolnym, w naszej szkole uczyć się będzie łącznie 86 uczniów; 25 w przedszkolu oraz 61 w szkole podstawowej, w tym 12 po raz pierwszy w klasie siódmej.Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej nauki. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy przyczynili się do powstania szkoły i przygotowania rozpoczęcia roku szkolnego.