Labolatoria przyszłości 2022

Degustacja soku owocowego – zajęcia w ramach projektu Labolatoria Przyszłości – wrzesień

Przyrządzamy sok owocowy

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła zakupiła między innymi przybory kuchenne i elektryczny sprzęt kuchenny.
Na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się pierwsze lekcje z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Uczniowie kl. I-III przy wykorzystaniu sprzętu eklektycznego: bander jak również akcesoriów do obierania i krojenia: deski, noże, miski oraz fartuszki przygotowali musy owocowe i sałatki, które potem degustowali.

Obserwacje przyrodnicze – październik

Wykonane zdjęcie wszysczy oglądamy z ciekawością, korzystając z aparatu fotograficznego zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie kl. IV  uczą się jak dokumentować obserwacje i ciekawe zjawiska przyrodnicze korzystając z dostępnych urządzeń.

Obserwcje przyrodnicze

Pudełko z szpatułek, dekoracyjny obrazek
listopad – grudzień

Lekcja techniki z w ramach projektu Labolatoria przyszłości

Na lekcjach techniki uczniowie klas 5 wykonali wieszak na klucze, klasy 6 pudełko ze szpatułek, a klasy 4 dekoracyjny obrazek. W swoich pracach uczniowie wykorzystali narzędzia zakupione w ramach projektu “Labolatoria przyszłości”. Do wypalania użyli lutownicy. Do obróbki ręcznej drewna wykorzystali narzędzia tj. tarniki, kątowniki, taśmy miernicze, młotki, dłuta, pędzle. Do wykonania pudełka ze szpatułek użyli klej na gorąco. Dzięki wykorzystaniu nowych narządzi uczniowie poszerzyli swoje kompetencje techniczne oraz dowiedzieli się jak korzystać z narzędzi.

Obwody elektryczne – styczeń

Wykorzystując na lekcji fizyki pomoce zakupione w ramach projektu ,,Laboratoria Przyszłości” uczniowie z klasy VIII poszerzają swoje wiadomości i umiejętności praktyczne dotyczące obwodów elektrycznych. Konstruują schematy elektryczne poznają podstawowe zasady i prawa fizyczne zachodzące w obwodach elektrycznych jak i rozwijają logiczne myślenie, umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną, wykazują się swoją kreatywnością.

Obwody elektryczne – luty

Lekcja techniki w klasie VI – Obwody elektryczne.

W ramach projektu “Labolatoria przyszłości” został zakupiony zestaw konstrukcyjny przeznaczony do wykorzystania w szkole podstawowej na zajęciach z techniki. Korzystając z zestawu można zbudować wiele ciekawych obwodów elektrycznych.

Smażymy naleśniki – marzec

Smażymy naleśniki
W dniu 16 marca uczniowie klas I-III brali udział w zajęciach, które polegały na przygotowaniu naleśników. Uczniowie samodzielnie zrobili ciasto. Z pomocą nauczycieli smażyli naleśniki, które następnie nadziewali i dekorowali. Najprzyjemniejszą częścią zajęć była konsumpcja samodzielnie przygotowanych naleśników. W czasie zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Drukarka 3D -maj

Lekcja informatyki

Uczniowie klasy czwartej zostali wprowadzeni w świat modelowania 3D. Na lekcji informatyki wykonali swoje pierwsze projekty. Zapoznali się z możliwościami wykorzystania drukarki 3D. Mieli okazję zobaczyć efekty pracy.

Drukarka 3D jest częścią wyposażenia, jakie otrzymała nasza szkoła w ramach programu “Laboratoria przyszłości”.

Zajęcia kulinarne – czerwiec

15 czerwca klasy 1-3 uczestniczyły w zajęciach kulinarnych. Uczniowie samodzielnie przygotowali koktajle owocowe, które potem spożywali. Do przygotowania smacznych napojów wykorzystali sprzęt kuchenny: blendery, miksery, miski, fartuszki i sztućce zakupione w ramach projektu “Laboratoria przyszłości “.

Zajęcia kulinarne