Laboratoria Przyszłości – 60% sprzętu już u nas

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, czy obycie z nowymi technologiami. Celem Programu Laboratoria Przyszłości jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W Szkole Podstawowej w Polanach zakupiono w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”:

• Mikrokontroler z akcesoriami i czujnikami
  • Stacja lutownicza hot air
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Gimbal
  • Aparat cyfrowy
  • Kolumna aktywna z akumulatorem

Do techniki:

• Zestawy narzędzi ucznia:  do metalu, do drewna
  • Sprzęt AGD oraz zestaw akcesoriów kulinarnych
  • Zestawy elektroniczne
  • Instrukcje BHP

Od 1 września 2022 r. cały sprzęt zostanie przekazany do wykorzystania , dzięki któremu uczniowie będą nabywać nowe kompetencje.